W naszej parafii od kilku lat działa chór i zespół muzyczny "Cantores Borkovienses" założony i prowadzony przez p. organistę Grzegorza Sado. Chór wykonuje utwory czterogłosowe poważnej muzyki kościelnej i - czasem - także lżejsze utwory religijne z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego. Repertuar jest bogaty i stale powiększany. W skład chóru i zespołu muzycznego wchodzą w większości ludzie młodzi z terenu naszej parafii. Zespół "Cantores Borkovienses" współpracuje ściśle z chórem działającym przy Domu Kultury w Kamionce Sędziszowskiej, a często obydwa zespoły występują razem pod nazwą "CONSENSIO". Opinie znawców muzyki o zespole są bardzo pozytywne, a księża - goście parafii podkreślają doskonałe wyczucie ducha liturgii prezentowane w występach chóru.

proboszcz ks. Jan