postheadericon Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła 26-10-2014

• W dni powszednie Msze św. ranne będą codziennie o 6.30, Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem październikowym o 17.00. W Boreczku różaniec jak zwykle o 16.00, ale w środę Msza św. z nabożeństwem różańcowym o 17.00.
  • We wtorek przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o 14.00 uroczyste nieszpory za zmarłych z okolicznościowym kazaniem i procesja na cmentarz. O 16.00 ostatnia Msza św. w kościele parafialnym. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu.
  • W przyszłą niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w porządku niedzielnym. Od 2 listopada przez cały miesiąc będziemy czytać wypominki za zmarłych przed wszystkimi nabożeństwami, a wieczorem w dni powszednie będziemy odmawiać różaniec lub koronkę do Bożego Miłosierdzia za dusze wypominane.
  • Przed Dniem Wszystkich Świętych zachęcamy do spowiedzi. Przypominamy, że stan łaski uświęcającej po sakramentalnej spowiedzi jest warunkiem uzyskania odpustu zupełnego i skutecznej pomocy zmarłym. Spowiedź w Boreczku będzie w środę przed Mszą św. od godz. 16.00. Spowiedź w Borku będzie także w środę bezpośrednio po różańcu od godziny 18.00 z udziałem księży z sąsiednich parafii.
  • Odpust zupełny za zmarłych można zyskać od południa 1 XI i przez cały dzień 2 XI za nawiedzenie kościoła połączone z odmówieniem Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, a także od 1 do 8 XI za modlitwę za zmarłych na cmentarzu. Należy nadto wypełnić tzw. zwykłe warunki: spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św. i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust zupełny można zyskać raz dziennie dla jednej duszy pokutującej w czyśćcu. Odpust cząstkowy za zmarłych można zyskać za nawiedzenie cmentarza także w inne dni.
  • W piątek o 15.30 katecheza przed bierzmowaniem, a po nabożeństwie spotkanie starszej grupy KSM.
  • Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii po wszystkich nabożeństwach.
  • W dniu Wszystkich Świętych przy cmentarzu będą kwestować przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Im. św. Brata Alberta – zechciejmy ich wesprzeć naszą ofiarą.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na misje z okazji Tygodnia Misyjnego.

postheadericon Intencje mszalne

Niedziela 26.10   godz.   7.00 – + Edward Sroka

Boreczek godz.   9.00 – ++ Kazimiera, Władysław, Maria i Wojciech Przydział

godz. 11.00 – + Michalina Kozak – od współpracowników córki