postheadericon Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkanocna – 26-04-20

• Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  • W dni powszednie Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00, w Boreczku w środę o 18.00 i w I piątek o 18.00.
  • Od piątku rozpoczniemy nabożeństwo majowe. W piątek nabożeństwo w Borku i w Boreczku po Mszy św. o 18.00. W sobotę nabożeństwo w Boreczku o 17.00, w Borku po Mszy św. o 18.00. W niedzielę nabożeństwo w Boreczku po Mszy św. o 9.00, w Borku o 15.30. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, zwłaszcza rodziny z dziećmi, dzieci i młodzież. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju odprawiania majówek przy kapliczkach.
  • W środę przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy. W sobotę 2 maja Uroczystość Królowej Polski przeniesiona liturgicznie z niedzieli 3 maja. W sobotę porządek Mszy św. będzie powszedni.
  • Spowiedź przed I piątkiem będzie w Boreczku w środę od 17.00, w Borku w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.30. Odwiedziny chorych w I piątek ks. Daniel rozpocznie od 8.00, ks. Jan od 9.00.
  • We wtorek o 17.00 spotkanie LSO w Borku Wielkim. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM. W przyszłą niedzielę na nabożeństwo majowe o 15.30 i Mszę św. o 16.00 zapraszamy uczestników kursu przedmałżeńskiego – będzie to zakończenie kursu i rozdanie zaświadczeń.
  • Biskupi polscy udzielają dyspensy od postu piątkowego na dzień 1 maja.
  • W związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży w roku 2016 organizatorzy poszukują rodzin chętnych do przyjęcia pielgrzymów w dniach od 20 do 25 lipca 2016. Pielgrzymom należałoby zapewnić nocleg, możliwość skorzystania z łazienki, śniadanie, skorzystanie z kuchni oraz dojazd codziennie do Rzeszowa. Zgłoszenia są przyjmowane do końca kwietnia – prosimy o kontakt z kapłanami.
  • W tym roku planujemy wiele pilnych prac: gruntowny remont kaplicy cmentarnej z wymianą drzwi, wyposażeniem wnętrza, odnowieniem i malowaniem elewacji zewnętrznej i dachu (przewidywany koszt remontu ok. 10 tysięcy zł, koszt nowych drzwi wg wstępnej wyceny może osiągnąć nawet 8 tysięcy zł, nie znamy jeszcze kosztu wykonania ławek, katafalku, ołtarza i krzyża), planujemy także wyłożenie kolejnej alejki kostką (około 3 tysiące zł) oraz wykonanie nowych bocznych drzwi drewnianych do kościoła w Boreczku (około 4,5 tysiąca zł). W dalszym ciągu myślimy o pozyskaniu terenu pod poszerzenie parkingu przy kościele. Na te prace prosimy bardzo o ofiary od rodzin w kopertach, a miarę możliwości w wysokości 100 zł od rodziny, w czasie dogodnym dla rodziny (może być w ratach). Od ofiarności zależy termin podjęcia i wykonania prac, bo po okresie zimowym parafia nie dysponuje aktualnie potrzebnymi środkami na rozpoczęcie prac.

postheadericon Intencje mszalne

Niedziela 26.04   godz.   7.00 – ++ Ryszard, Józefa i Michał Barnak

Boreczek godz.   9.00 – ++ ks. Wojciech Zięba i jego rodzice: Maria i Józef

godz. 11.00 – za parafian