postheadericon Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Zwykła – 07-02-2016

• W tym tygodniu ze względu na 40-godzinne nabożeństwo i rozpoczęcie Wielkiego Postu będzie zmieniony porządek nabożeństw w poniedziałek, wtorek i środę. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą o 15.00 na rozpoczęcie adoracji i o 18.00 na jej zakończenie. Nie będzie Mszy św. rannych. W Środę Popielcową Msze św. w Borku będą o 7.00 i 18.00, w Boreczku o 16.30. Od czwartku normalny porządek Mszy św.: rano o 6.30 i wieczorem o 17.00.
  • W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Przypominamy, że w środę obowiązuje post ścisły (od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60-tego) i wstrzemięźliwość od mięsa (od ukończenia 14 roku życia). W Wielkim Poście pamiętajmy o trzeźwości – dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  • Droga Krzyżowa będzie w tym tygodniu w Borku i w Boreczku w piątek o 17.00. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej w Borku będzie Msza św. wieczorna. Gorzkie Żale będą w niedzielę: w Boreczku po Mszy św. o 9.00, w Borku o 16.00, a bezpośrednio po nich Msza św.
  • W środę po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z całej parafii wraz z rodzicami.
  • W czwartek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy starszych i chorych, którzy mogą przybyć do kościoła, na Mszę św. o 17.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
  • W piątek o 15.30 będzie egzamin dla kandydatów do bierzmowania – prosimy o solidne przygotowanie wiadomości z Katechizmu Bierzmowanych i z katechizmu pamięciowego oraz o przyniesienie uzupełnionych indeksów.
  • W sobotę o 9.00 będzie spotkanie kandydatów na lektorów.
  • Zmarła ś.p. Krystyna Pruś, mieszkająca od pewnego czasu w Borku Małym. Msza św. pogrzebowa będzie jutro o 13.00, bezpośrednio po Mszy św. pogrzeb zmarłej na naszym cmentarzu.

Porządek adoracji

Dzisiejsza niedziela:

• Boreczek – po Mszy św. do godz. 11.00
  • od 12.00 – młodzież, także KSM i kandydaci do bierzmowania z II i III klasy gimnazjum
  • od 13.00 – mieszkańcy Części Zachodniej
  • od 14.00 – mieszkańcy Grobli i Części Środkowej
  • od 15.00 – mieszkańcy Zarzecza i Borku Małego

Poniedziałek:

•  o  15.00 – Msza św. i adoracja dla klas IV, V i VI
  • od 16.00 – mieszkańcy Dworu i Kolonii
  • od 17.00 – Róże Żywego Różańca Ojców i Matek
  •  o  18.00 – Msza św.