postheadericon Ogłoszenia parafialne

13. Niedziela Zwykła – 26-06-2016

• Od jutra wakacyjny porządek Mszy św. Nie będzie Mszy św. rannych o 6.30, Msze św. wieczorne będą jak zwykle o 18.00. Nie będzie też w czasie wakacji Mszy św. środowych w Boreczku, jednak w tym tygodniu z racji uroczystości i I piątku będzie Msza św. w Boreczku w środę o 17.00. Będzie także Msza św. w najbliższą sobotę w Borku o 6.30 rano.
  • W środę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ten dzień nie jest obecnie w Polsce świętem obowiązkowym, jednak zachowujemy świąteczny porządek Mszy św. i zachęcamy do uczestnictwa. Msze św. będą w Borku o 7.00, 11.00 i 18.00, w Boreczku o 17.00. W tym dniu będzie okazja do spowiedzi przed I piątkiem tylko w Boreczku od 16.00. Taca z Uroczystości jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej jako tzw. „świętopietrze”.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Ireneusza.
  • Spowiedź przed I piątkiem w Borku w piątek od 17.00.
  • W pierwszy piątek ks. Jan odwiedzi chorych od godz. 9.00. Chorzy, których odwiedza ks. Daniel, będą mieć w tym miesiącu przerwę w odwiedzinach, jednak w razie potrzeby prosimy o zgłoszenie.
  • Dziś po Mszach św. młodzież będzie zbierać podpisy pod projektem ustawy o ochronie życia poczętego. Jest nadzieja, że niesprawiedliwe prawo może być zmienione, dlatego zachęcamy do podpisów – konieczny Dowód Osobisty lub numer PESEL.
  • Jutro o 15.00 w naszym kościele będzie pogrzeb ś.p. Jerzego Barnaka, naszego rodaka z USA. Przed Mszą św. od 14.30 różaniec za Zmarłego.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali w tym tygodniu przy parkingu i ułożeniu krawężnika: panu Romanowi Marcinkowi i jego współpracownikom, panu Piotrowi Ciężkowskiemu za pracę przy odwodnieniu plebanii, panom: Jerzemu Strękowi, Jackowi Świdrowi, Łukaszowi Ocytko, Józefowi Rolkowi, Józefowi Marcinkowi, Damianowi Świdrowi, Jackowi Czapce, Patrykowi Wójcikowi, Marcinowi Szczęchowi, Aleksandrowi Drozdowi, Mikołajowi Drwalowi, Markowi Bochenkowi, Sewerynowi Drozdowi i Aleksandrowi Drozdowi. Szczególnie dziękujemy panu Janowi Świdrowi za czuwanie nad całością prac i użyczenie ciężkiego sprzętu.
  • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę – połowa dzisiejszej składki jest przesyłana do Kurii na biedne kościoły naszej diecezji.

postheadericon Intencje mszalne

Niedziela 26-06  godz.   7.00 –  ++ Władysława i Eugeniusz Marek w 8. rocznicę

śmierci Eugeniusza

Boreczek godz.   9.00 –  ++ Maria, Jan i Antoni Piwowar