postheadericon Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24-05-2015

• Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.
  • Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Borku o 7.00 i 18.00, w Boreczku o 17.00. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy św.
  • Od wtorku Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00, w Boreczku w środę o 17.00.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej.
  • W piątek o 16.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania, a po Mszy św. spotkanie KSM. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 16.00 spotkanie Rady Parafialnej.
  • W sobotę o 11.00 w Głogowie Małopolskim Uroczystość Koronacji wizerunku NMP „Uzdrowienia chorych” – szczegóły na afiszu, zachęcamy do pielgrzymowania.
  • Jest możliwość wyjazdu na wakacje i rekolekcje z Bogiem dla ministrantów, Oazy i KSM. Zachęcamy do wyjazdu także tych, którzy może jeszcze nie uczestniczyli w spotkaniach Oazy lub KSM. Prosimy o kontakt z ks. Danielem.
  • W związku z bliską już Uroczystością Ciała i Krwi Pańskiej prosimy o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała następujące osoby:
    • I przy figurze św. Jana Nepomucena – z Borku Małego: Barbara Ziomek, Bogusław Błądek, Adam Maciołek i Kazimiera Nowacka.
    • II przy dawnym przedszkolu – z Zarzecza: Paulina Drozd, Adam Kozak, Paweł Marciniak i Ewelina Kuc.
    • III w głębi Części Zachodniej – z Dworu: Andrzej Jakubek, Wiesława Wozowicz, Bożena Sypień-Jamróz i Elżbieta Drozd.
    • IV przy kościele – z Poręb: Jerzy Stręk, Marcin Kubas, Krystyna Dudek i Anna Przywara.
  • Wczoraj odeszła do Boga ś. p. Kazimiera Surdel, matka kapłana. Jej pogrzeb będzie we wtorek o 15.00 – o 14.30 różaniec w intencji zmarłej.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. Rada Sołecka z Boreczku przeprowadzi zbiórkę do puszek na zakup stymulatora, potrzebnego do leczenia ciężko chorej dziewczynki z Boreczku – Patrycji Szczęch. Potrzebny Patrycji stymulator jest drogi i nie jest refundowany z Narodowego Funduszu Zdrowia.
  • Została wydana książka z okazji 50-lecia kapłaństwa ks. Prałata Stanisława Ryby z Sędziszowa. Książkę można nabyć w cenie 25 zł – zapisy i możliwość obejrzenia w zakrystii.
  • Dziś od 14.00 przy Domu Strażaka w Borku Wielkim Koło Gospodyń organizuje festyn rodzinny – zachęcamy do wspólnego spędzenia popołudnia.

postheadericon Intencje mszalne

Niedziela 24.05    godz.   7.00 – ++ Maria, Franciszek i Władysław Przypek

Boreczek godz.   9.00 – + Stanisław Feret

godz. 11.00 – za parafian