postheadericon Ogłoszenia Parafialne

16. Niedziela Zwykła  20-07-2014

• Łączymy się dziś duchowo z pielgrzymami, którzy wyruszyli pieszo z naszej parafii do sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie.
  • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. rannych o 6.30 ani Mszy św. w tygodniu w Boreczku. Msze św. wieczorne w kościele parafialnym w dni powszednie są odprawiane codziennie o 18.00.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Marii Magdaleny, w środę święto św. Brygidy, Patronki Europy, w czwartek wspomnienie św. Kingi, w piątek święto św. Jakuba Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
  • W naszej diecezji przez cały rok trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kolejnych parafiach. Jutro przypada dzień adoracji w naszej parafii. Rozpoczęcie adoracji będzie w poniedziałek o godz. 13.00, zakończenie o 18.00 Mszą św. wieczorną. Do adoracji zapraszamy:
    • od 13.00 do 14.00 mieszkańców Części Zachodniej i Dworu
    • od 14.00 do 15.00 mieszkańców Grobli i Części Środkowej
    • od 15.00 do 16.00 mieszkańców Kolonii i Części Wschodniej
    • od 16.00 do 17.00 mieszkańców Boreczku i Poręb
    • od 17.00 do 18.00 mieszkańców Zarzecza i Borku Małego
  • W przyszłą niedzielę w Boreczku po Mszy św. o 9.00 i w Borku po Mszy św. o 16.00 odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia Patrona kierowców św. Krzysztofa. Przy poświęceniu będzie okazja do złożenia ofiary do puszek na cele misyjne – zakup pojazdów dla misjonarzy.
  • Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę na potrzeby parafii.
  • W ubiegły poniedziałek, 14 lipca, Biskup Rzeszowski ogłosił zmiany duszpasterzy w diecezji. Ks. Dariusz Weryński od 26 sierpnia ma podjąć pracę wikariusza w Parafii Bożego Ciała w Bieczu. Od tego dnia wikariuszem w Borku Wielkim będzie ks. Daniel Kosiba, który obecnie pracuje w Parafii Przewrotne. Ks. Daniel pochodzi z Libuszy k. Gorlic, ma 14 lat kapłaństwa i jest kursowym kolegą ks. Dariusza.

postheadericon Intencje mszalne

Niedziela 20.07   godz.   7.00 – ++ Katarzyna i Szymon Kozak

Boreczek godz.   9.00 – ++ Karol, Gustawa i Józef Dachowscy

godz. 11.00 – + Justyna Pichla – od pracowników Gminnego