postheadericon Ogłoszenia parafialne

22. Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny 31-08-2014

• Witamy w naszej wspólnocie nowego wikariusza ks. Daniela Kosibę i życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki Maryi w kapłańskiej pracy wśród nas.
  • Dziś w naszym kościele parafialnym można zyskać odpust zupełny za odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków: Komunia św. po spowiedzi sakramentalnej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  • W tym tygodniu w dni powszednie Msze św. ranne będą codziennie o 6.30, Msze św. wieczorne codziennie o 18.00, Msza św. w Boreczku w środę i w I piątek o 18.00.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Bronisławy, w środę św. Grzegorza Wielkiego.
  • Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają rok szkolny i katechetyczny. W Borku Msza św. z tej okazji będzie o 8.00, w Boreczku o 9.00. Bezpośrednio po Mszy św. dzieci udadzą się do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
  • Spowiedź przed I piątkiem września będzie w Boreczku w środę od 17.00, w Borku tylko w piątek od 16.30.
  • Odwiedziny chorych z okazji I piątku ks. Daniel rozpocznie w piątek od 8.00, ks. Jan od 9.00.
  • We wtorek o 17.00 będzie spotkanie Służby Liturgicznej w Borku, w środę po Mszy św. spotkanie Służby Liturgicznej w Boreczku, w czwartek o 17.00 spotkanie młodszej grupy KSM, w piątek po Mszy św. spotkanie starszej grupy KSM, w sobotę po Mszy św. spotkanie Koła Radia Maryja i Radia Via.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia dzisiejszej Uroczystości Odpustowej. Szczególnie pragniemy podziękować panom Zenonowi Waleniowi, Józefowi Marcinkowi, Jerzemu Pociaskowi, Ryszardowi Salamonowi, Józefowi Rolkowi i Markowi Piwowarowi za pracę przy przycięciu żywopłotu oraz czyszczeniu kostki wokół kościoła. Panu Januszowi Kukułce dziękujemy za wypożyczenie urządzenia do mycia pod ciśnieniem, panu Kościelnemu i rodzinom sprzątającym kościół za trud włożony w przygotowanie kościoła i jego otoczenia. Dziękujemy także paniom w kuchni za cichą pracę dla godnego przyjęcia gości parafii.
  • Przypominamy, że dziś po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas na pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną mieszkańcom Malawy i okolic Rzeszowa oraz ofiarom powodzi w okolicach Jasła.

postheadericon Intencje mszalne

Niedziela 31.08   godz.   7.00 – ++ z rodziny Pyrców

Boreczek godz.   9.00 – dziękczynna z okazji 85. rocznicy urodzin z prośbą
                                              o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi