postheadericon Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Wielkanocna – 01-05-2016

• We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. i nabożeństwo majowe w porządku niedzielnym – zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w ten dzień.
  • Dziś rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwo majowe. W niedziele i 3 maja nabożeństwo będzie w Boreczku po Mszy św. o 9.00, w Borku o 15.30. W dni powszednie nabożeństwo w Borku będzie o 18.00 połączone z Mszą św. W Boreczku nabożeństwo będzie do piątku o 18.00, od soboty o 17.00.
  • W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie będą jak zwykle o 6.30 i 18.00, w Boreczku w środę  i w I piątek o 18.00.
  • W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, w środę św. Floriana, w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (dni krzyżowe). W tej intencji będziemy modlić się na nabożeństwie majowym, a w środę planujemy procesję z modlitwą o urodzaje w Borku i w Boreczku.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  • Spowiedź przed I piątkiem będzie w Boreczku w środę od 17.00, w Borku w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.30.
  • Odwiedziny chorych w I piątek ks. Daniel rozpocznie od 7.30, ks. Jan od 9.00.
  • W poniedziałek i w sobotę na 17.00 prosimy dzieci z klas III wraz z rodzicami na próbę przed uroczystością I Komunii św.
  • Planowaliśmy poszerzenie parkingu przy kościele w Borku w kierunku północnym i podjęliśmy już kiedyś rozmowy z właścicielami pól sąsiadujących z parkingiem, jednak tych planów nie uda się zrealizować, ponieważ cały ten teren został przeznaczony pod zabudowę w nowym planie zagospodarowania przestrzennego. Dlatego powstał projekt powiększenia parkingu o teren poza kościołem. Teren ten należy częściowo do parafii, częściowo do p. Marii Pichla. Żywopłot ograniczający plac kościelny znajduje się już na jej działce. Pani Maria wyraziła zgodę na przekazanie na ten cel części swojej działki i taką lokalizację parkingu, za co jej serdecznie dziękujemy W związku z tym jutro planujemy prace porządkowe na tym terenie. Do tych prac zapraszamy ochotników z całej parafii od godz. 8.00. Liczymy na strażaków. Prosimy o przyniesienie narzędzi potrzebnych do wycinki drzewek i krzewów.
  • Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Grobli. Kolejka sprzątania przeszła obecnie na Poręby – prosimy o kontynuację.

postheadericon Intencje mszalne

Niedziela 01-05  godz.   7.00 –  za parafian

Boreczek godz.   9.00 –  + Stanisław Feret

godz. 11.00 –  o błogosławieństwo Boże w 20. rocznicę ślubu