Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20-05-2018

• Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły.
  • Jutro Święto Maryi Matki Kościoła – Msze św. w Borku o 7.00 i 18.00, w Boreczku o 17.00. Święto nie jest obowiązkowe, ale zachęcamy gorąco do udziału we Mszy św.
  • W dni powszednie tygodnia Msze św. rano o 6.30 z wyjątkiem czwartku, wieczorem z nabożeństwem majowym codziennie o 18.00, w Boreczku nabożeństwo majowe do piątku o 17.00, w poniedziałek i w środę połączone z Mszą św. W sobotę w Boreczku nabożeństwo będzie wyjątkowo o 18.00.
  • Dziś i w przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe będzie w Boreczku po Mszy św. o 9.00, a w Borku o 15.30.
  • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza.
  • W przyszłą niedzielę na sumie uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci z klas IV. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin będzie w sobotę od 17.00.
  • W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej będą próby dla dzieci z klas IV przed Rocznicą I Komunii św.
  • W środę po Mszy św. spotkanie biblijne.
  • Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne Radio Via.
  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy:
    • I przy figurze św. Jana Nepomucena – z Poręb: Tadeusza Kutra, Marcina Piwowara, Roberta Sołtysa i Annę Sum.
    • II przy dawnym przedszkolu – Straż Pożarną
    • III w głębi Części Zachodniej – z Borku Małego: Jacka Kopalę, Rafała Gawrona, Agatę Pieprzak i Annę Szeliga.
    • IV przy kościele – młodzież z KSM.

Niedziela 20-05   godz.   7.00 –  + Kazimiera Surdel w rocznicę śmierci

Boreczek godz.   9.00 –  + Stanisław Feret

godz. 11.00 –  w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin

godz. 16.00 –  za parafian

Intencje mszalne na najbliższy tydzień:

Poniedziałek      godz.   7.00 –  w intencji Panu Bogu wiadomej

Boreczek godz. 17.00 –  + Józef Filipek – od córki z mężem

godz. 18.00 –  o opiekę i błogosławieństwo Boże w 18. rocznicę urodzin Patryka

Wtorek              godz.   6.30 –  + Stefania Nowacka – od siostry z mężem

godz. 18.00 –  + Marian Jakubek

Środa                 godz.   6.30 –  + ks. Franciszek Podolski

Boreczek godz. 17.00 –  + Józef Filipek – od córki z mężem

godz. 18.00 –  ++ Władysława i Czesław Przydział w rocznicę śmierci Czesława

– od wnuków z USA

Czwartek            godz. 18.00 –  ++ Zofia i Antoni Rzeszutek oraz Michał i Maria Drozd

Piątek                godz.   6.30 –  + Kazimiera Pięta – od wnuczki Agnieszki z rodziną

godz. 18.00 –  + Stefania Nowacka – od róży Zofii Lew, do której należała

Sobota               godz.   6.30 –  ++ Jadwiga Świder i Zofia Kuroń – z okazji Dnia Matki

godz. 18.00 –  o błogosławieństwo Bożę i zdrowie w 90. rocznicę urodzin Janiny Koza

– od dzieci, wnuków i prawnuka

Niedziela 27-05   godz.   7.00 –  ++ Genowefa i Stefan Marcinek w 23. rocznicę śmierci Stefana

Boreczek godz.   9.00 –  w intencji Klaudii w 18. rocznicę urodzin o opiekę Bożą i zdrowie w dorosłym życiu

godz. 11.00 –  w intencji dzieci z klasy IV i ich rodzin w rocznicę I Komunii św.

godz. 16.00 –  za parafian