Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Sędziszowie Małopolskim należy do dekanatu Sędziszów Małopolski i leży w granicach Diecezji Rzeszowskiej. Parafia obejmuje terytorium trzech wsi: Borek Wielki (obecnie Osiedle Borek Wielki w Sędziszowie Małopolskim), Boreczek i Borek Mały. Kościół parafialny znajduje się w Borku Wielkim, natomiast w Boreczku jest kościół filialny pw. Podwyższenia Krzyża św. Od 1 stycznia 2019 Borek Wielki został włączony do miasta Sędziszów Małopolski, co spowodowało zmianę adresu i nazwy Parafii.

Adres Parafii: ul. Szkolna 72, 39-120 Sędziszów Małopolski.

Obowiązki proboszcza pełni od roku 2003 ks. Jan Pikul.

Wikariuszem jest od 2014 ks. Daniel Kosiba.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie z wyjątkiem wtorków po wszystkich nabożeństwach.

Telefon parafia/ks. proboszcz: 17 221 69 47 (proszę czekać na ew. przekierowanie)

Telefon ks. wikariusz: 17 745 49 39