Ruch Światło-Życie - znany powszechnie jako Oaza - to jeden z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Ruch ten powstał w Polsce, a jego założycielem był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.
Ruch gromadzi ludzi różnego wieku i stanu: młodzież, dzieci, dorosłych oraz całe rodziny w części rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół (nazywany także Oazą Rodzin). Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie stara się formować dojrzałych i świadomych chrześcijan oraz służyć ożywianiu lokalnych wspólnot Kościoła - parafii, dekanatów, diecezji.
Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. phos-dzoe) - greckie słowa "światło" i "życie", krzyżujące się na literze "omega", która tutaj jest symbolem Ducha Świętego, i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to "foska".
W naszej parafii grupa ta powstała całkiem niedawno, ale bardzo prężnie się rozwija i już należy do niej kilkanaścioro dzieci, które pragną pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną, ale także wspólnie radośnie i twórczo spędzać czas.
Spotkania OAZY odbywają się w czwartki o 16.00 co drugi tydzień.